O nas

Sebart to miłość do piękna i chęć dawania radości.

 

Jesteśmy małą, rodzinną firmą. Tworzymy autorską biżuterię, projektując ją z sercem, dla Waszej przyjemności.

Specjalizujemy się w ozdobach inkrustowanych emalią tradycyjną. Inspiracją dla naszych projektów są emocje, otaczające nas piękno i podróże.

Mamy wiele pomysłów i wciąż tworzymy nowe wzory. Dlatego co jakiś czas będziemy uzupełniać ofertę naszego sklepu o nowe kolekcje.

Kochamy nasz zawód i cieszymy się za każdym razem, kiedy owoce naszej pasji wywołują uśmiech szczęścia na czyjejś twarzy.

Zespół Sebart

 

Od ponad ćwierć wieku zawodowo zajmuję się emalierstwem i zawsze pragnąłem stworzyć swoją autorską biżuterię. Aż nadszedł ten dzień i spełniłem swoje marzenie, a teraz pragnę podzielić się nim z Tobą. Znajdziesz tu subtelną, pozłacaną biżuterię ze srebra, wzbogaconą o elementy ręcznie pokryte tradycyjną emalią jubilerską.

Technika kładzenia emalii ma tysiące lat tradycji i jest jedną z najstarszych metod zdobniczych. Była stosowana już w starożytnej Grecji. Polega na łączeniu ze sobą metalu i szkliwa - dwóch różnych, naturalnych materiałów. Ja przenoszę emalierstwo - jedno z najstarszych rzemiosł jubilerskich - w trzecie tysiąclecie, tworząc delikatne, współczesne, emaliowane ozdoby dla kobiet ceniących piękne drobiazgi.

Emalierstwo to chimeryczna i pracochłonna technika zdobnicza. Tworzenie biżuterii emaliowanej tradycyjnymi metodami wymaga czasu i cierpliwości. Nawet zachowanie całkowitej czystości, użycie najlepszych materiałów oraz lata praktyki nie dają gwarancji powodzenia. Uzyskanie efektu doskonałego, zgodnego z wizją artysty, nierzadko bywa zwieńczeniem długiej drogi pełnej nieudanych prób. A ja kocham tę kapryśną emalię, bo dzięki niej mogę kreować niepowtarzalne ozdoby.

Pierwsze emaliowane serduszko powstało dla mojej żony. Połączenie złoconego srebra z tradycyjnie nakładaną emalią szklaną dało niezwykle subtelny i romantyczny efekt. Spodobało się nie tylko mojej ukochanej, więc zrobiłem kolejne egzemplarze. W przyszłości do serduszek dołączą inne wzory – również dekorowane emalią.

Biżuteria Sebart zrodziła się z marzenia połączonego z miłością. Wypalona w ogniu, ruszyła w świat, żeby uszczęśliwiać innych. Mam nadzieję, że i Tobie sprawi dużo radości.

Sebastian Kutyna-Plechanow

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy od home.pl